1. List Prezesa

102-12, 102-14, 102-15, 103-1

Szanowni Państwo,

jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu pierwszy pełny Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Grupy Kapitałowej SuperDrob. Jest on podsumowaniem naszych dwuletnich działań. Raport wskazuje miejsce, w którym obecnie się znajdujemy, i wyznacza nowe kierunki na przyszłość.

SuperDrob nieustannie chce podejmować nowe wyzwania. Pragniemy w sposób odpowiedzialny i zrównoważony prowadzić wszystkie nasze działania. Wierzymy, że rozwijając potencjał naszej firmy, wspieramy rozwój zarówno polskiej gospodarki, jak i lokalnej społeczności oraz budujemy wzajemne zaufanie z naszymi interesariuszami.

W każdym obszarze swojej działalności staramy się postępować świadomie, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego i jego zasobów. Chcemy być dobrym pracodawcą, dobrym sąsiadem i rzetelnym partnerem. Jako członek tajlandzkiej grupy Charoen Pokphand Group (CPF) możemy czerpać wzorce z zakresu CSR od najlepszych, wzorując się na strategicznych priorytetach tej grupy. Nasze działania odpowiadają na Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Obserwujemy trendy i to, co dzieje się na rynku. Kształtują go nie tylko wymogi konsumentów, lecz także wymagania sektora finansowego i biznesu. Tutaj również dostrzegane są potrzeby zmiany dotychczasowego myślenia i działania w kierunku bardziej zrównoważonej produkcji. Climate change staje się wyzwaniem dla każdej dużej firmy.

Nazwa SuperDrob jest gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów. Dostarczamy innowacyjne i smaczne wyroby zgodnie z najwyższymi standardami i oczekiwaniami naszych klientów. Analizujemy rynek, by dopasować naszą ofertę do zmieniających się potrzeb i trendów. Widzimy, że coraz popularniejsze w deklaracjach konsumentów staje się odejście od jedzenia mięsa. Jednak, jak widać w analizach rynku, spożycie drobiu w dalszym ciągu jest na wysokim poziomie.

Dlatego rozwijamy nasz flagowy projekt – Kurczak Sielski. Jest to dla nas „kurczak jutra”. Chcemy rozszerzać ofertę produktów opartych na tym surowcu, by oferować to, co najlepsze z drobiu. Patrzymy jednak jeszcze szerzej – stąd nasza współpraca z inwestorem CP Foods. Dzięki niej mogliśmy wprowadzić na polski rynek najwyższej jakości krewetki ze zrównoważonych, certyfikowanych hodowli oraz wyjść z nową ofertą innowacyjnych dań gotowych.

Dla mnie, prezesa SuperDrob, ważne jest, by nie zapominać, że u podstaw całej filozofii biznesu znajduje się człowiek i jego potrzeby. Dlatego, poza dbaniem o pracowników, prowadzimy Fundację Uskrzydlamy. Jej celem jest pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, ale także wsparcie zdolnych dzieci i młodzieży. Chcemy jako firma mieć udział w życiu społeczeństwa. Stawiamy na edukację i przeciwdziałamy marnowaniu żywności – w ciągu ostatnich dwóch lat przekazaliśmy na cele społeczne prawie 70 ton żywności.

Działając lokalnie, oddziałujemy globalnie, chociażby w aspekcie środowiskowym. Inwestujemy w nowe rozwiązania mające na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Udało nam się zredukować zużycie wody i energii. W najbliższych latach we wszystkich naszych lokalizacjach pojawią się instalacje fotowoltaiczne. Naszym obowiązkiem jest troska o dobrostan zwierząt, dlategom realizujemy nowe inwestycje, które wykraczają ponad obowiązujące normy prawne.

Raport powstał dzięki wielomiesięcznemu zaangażowaniu wielu pracowników, za co jestem im niezmiernie wdzięczny. Prowadzimy biznes i jednocześnie pomagamy. Dzielimy się wypracowanym przez siebie zyskiem – to wartość wpisana w DNA naszej firmy od początku jej istnienia. Jako prezes Zarządu jestem dumny, że idea ta jest podzielana przez moich współpracowników.


Marcin Świąć
 

Drużyna CSR

1. Kinga Walenda

Kierownik działu BHP, Ppoż. i Ochrony Środowiska

2. Krzysztof Radoła

Dyrektor ds. Logistyki

3. Łukasz Zając

Menedżer PR

4. Kamil Woźnica

Specjalista ds. CSR

5. Olga Sosnowska

Ekspertka ds. PR

6. Agnieszka Szajkowska-Majewska

Dyrektor Personalny

7. Katarzyna Olszewska

Menedżer Marketingu

8. Aneta Stępniak

Dyrektor Marketingu

9. Mariusz Pawełczak

Starszy Analityk

10. Jan Grzegrzółka

Dyrektor Zakładu Karczew

11. Robert Bogusz

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

12. Leszek Zaleski

Dyrektor ds. Rozwoju Produktów

13. Randa Ombach

Prezes Fundacji Uskrzydlamy

14. Leszek Rogulski

Szef Utrzymania Ruchu

15. Adam Domański

Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu

16. Arkadiusz Jagodziński

Dyrektor IT

17. Tomasz Wiśniewski

Dyrektor Techniczny

18. Katarzyna Grygo-Małuj

Kierownik Działu Kontroli Jakości

19. Witold Pietrak

Dyrektor ds. Zakupów

20. Ryszard Bochenek

Dyrektor ds. Inwestycji