6.1 Wspieramy rozwój naszych pracowników

404-4

Struktura naszej firmy jest w trakcie transformacji. Przekształcenie z zarządzania właścicielskiego na korporacyjne jest procesem skomplikowanym i wymagającym czasu. Elementem tej zmiany są nowe szkolenia dla kadry menedżerskiej, nazwane Akademią menedżera. Pierwszy cykl szkoleń przeprowadzony był w 2019 roku w zakładzie w Lublinie i wzięło w nim udział 26 osób. W 2020 roku planujemy przeprowadzić go w pozostałych lokalizacjach, tak aby cała kadra menedżerska niższego i wyższego szczebla mogła zwiększyć swoje kompetencje, nauczyć się lepiej komunikować i motywować swoich podwładnych oraz wypracować nowe umiejętności związane z zarządzaniem zespołem. Działania te będą prowadzone spójnie z wprowadzeniem nowych narzędzi wynagradzania.

Każdy z pracowników może się zgłosić z prośbą o dofinansowanie nauki języków lub dodatkowych studiów podnoszących jego kompetencje zawodowe. Chcemy wspierać dodatkowy rozwój naszych pracowników i jesteśmy gotowi partycypować w kosztach doszkalania w wyżej wymienionych formach. Ze względu na duże zróżnicowanie językowe pracowników produkcyjnych w 2020 roku planujemy wprowadzić finansowaną naukę języka dla kadry zarządzającej niższego szczebla (Mistrzów).

Chcielibyśmy, żeby obcokrajowcy zostawali z nami jak najdłużej, a może i na zawsze. Rotacja wśród pracowników jest bardzo szkodliwa. Jeżeli ktoś już u nas pracuje i uda nam się przejść formalne i komunikacyjne bariery, to zależy nam na tym, żeby ci obcokrajowcy czuli się u nas jak najlepiej, jak w domu. Stąd też pomysł na imprezy integracyjne, jak organizowany przez naszą Fundację Uskrzydlamy Międzynarodowy SuperFestiwa l . Zapewnienie miejsca i okazji, żeby każdy, już nie w godzinach pracy, mógł zaprezentować swoją kulturę, kuchnię czy obyczaje to jest super rzecz, która jest unikatowa w skali Polski. (...) Nasza firma to książkowy przykład, że biznes to ludzie. Wszystko inne można transferować czy kupić. Firma jest bogata, jeżeli ma kreatywnych menedżerów i cały zespół ludzi, zaczynając od samego pracownika produkcyjnego – ludzi, którzy identyfikują się z firmą, znają jej cele i misje. Dzięki temu będą chcieli zarobić nie tylko dla siebie, ale też dla tej społeczności, z którą dziennie spędzają minimum 8 godzin.


Ryszard Waśniewski
Członek Zarządu ds. Operacyjnych (COO)

6.2 Inwestujemy w pasje naszych pracowników

Grupa kolarska SuperDrob Bike Team powstała w 2010 roku. W jej skład weszli pracownicy, których pasją jest jazda na rowerze. Wspólne weekendowe wycieczki z czasem przerodziły się w treningi i doprowadziły do utworzenia liczącej obecnie 23 członków grupy. 15 naszych pracowników cyklicznie bierze udział w różnych imprezach kolarskich, m.in. Mazovia MTB Maraton. Powszechnie już znane w rowerowym środowisku „kurczaki” z roku na rok zdobywają coraz wyższe miejsca w klasyfikacji. W ostatnim sezonie zarówno drużynowo, jak i indywidualnie osiągnęły świetne wyniki.

Wśród pracowników mamy również międzyzakładową drużynę SuperDrob Runners. Powstała ona na przełomie 2018 i 2019 roku.

Codzienna aktywność ruchowa stanowi podstawę piramidy żywienia WHO i gwarancję zdrowia, energii życiowej (również do pracy) oraz pozytywnego myślenia i samopoczucia. Wiele osób zastanawiało się, jak rozpocząć przygodę z bieganiem, jak się zmotywować i zacząć systematycznie trenować. SuperDrob i Fundacja Uskrzydlamy wyszły naprzeciw tym potrzebom i oczekiwaniom. Firma ufundowała wszystkim chętnym stroje, sponsorujemy także starty w różnych biegach. Szczególnie prężnie działa i trenuje drużyna z Lublina. Jej członkowie spotykają się na cotygodniowych treningach i wspólnie uczestniczą w różnych imprezach. Nasi pracownicy chętnie biorą udział w biegach charytatywnych, takich jak np. Półmaraton „Bez granic”, Bieg Charytatywny PKO czy Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Bieganie w szczytnym celu dodaje sił na startach. Jak powiedziała po jednym z biegów koordynator grupy lubelskiej Anna Jasińska: „Zawody pokazały, że możemy się zjednoczyć jako pracownicy, nawet po pracy, i zrobić coś dobrego dla innych”.

MTB Cross Maraton

3. miejsce

Mazovia MTB Maraton

4. miejsce (na 255 sklasyfikowanych)

Karol Rumsicki

2. miejsce kat. M1 Mega Mazovia

1. miejsce Mega MTB Cross

Krzysztof Klimiuk

5. miejsce kat. M2 Giga Mazovia

4. miejsce Mega MTB Cross

Sylwester Rumsicki

2. miejsce kat. M4 Giga Mazovia