3.3 Nasz łańcuch wartości

103-3

Zaczęliśmy swoją działalność od wizji, a swój sukces zawdzięczamy nieustannej potrzebie rozwoju, która doprowadziła nas po latach do dojrzałości biznesowej. Dzięki temu mogliśmy rozrastać się o kolejne podmioty, tak by móc mieć kontrolę nad całością procesu produkcji – od pola do stołu. Sprawujemy pieczę nad każdym elementem tego łańcucha, dzięki czemu mamy gwarancję, że oferujemy naszym klientom najwyższą jakość i bezpieczeństwo produktów.

Dobre praktyki

  1. Zboża na pasze pozyskujemy lokalnie, dzięki czemu wspieramy rolników.
  2. Nasze stada zarodowe i wylęgarnie objęte są systemem certyfikacji Genesis.
  3. Fermy położone są do 300 km od zakładów – działamy lokalnie. Wspieramy rolników na każdym etapie produkcji poprzez wizyty zootechników i nasze wewnętrzne szkolenia.
  4. Wszystkich kierowców zajmujących się transportem zwierząt szkolimy z zasad dobrostanu i minimalizacji stresu w trakcie przewozu.
  5. Na etapie produkcji żywności przeprowadzamy liczne audyty, kontrole jakości. Inwestujemy w najnowsze rozwiązania technologiczne i park maszynowy.
  6. Oferujemy bezpieczne produkty dostosowane do potrzeb naszych odbiorców.
  7. Na etapie dystrybucji dbamy o niską emisyjność naszych samochodów. Staramy się zoptymalizować załadunek każdego z aut.

Troska o jakość rozpoczyna się już na etapie produkcji paszy dla zwierząt. Od najwyższej jakości ziaren i najnowszych technologii, pozwalających na wyprodukowanie pełnoporcjowych mieszanek paszowych dla kurcząt, zależy przecież zdrowie zwierząt. Otwarcie w kwietniu 2019 roku nowoczesnej wytwórni pasz ŁukPasz pozwoliło nam do końca zintegrować cały proces. Innowacyjne rozwiązania umożliwiające produkcję granulatów dostosowanych do różnych wymagań hodowców pozwalają nam zaopatrywać w paszę również tych najbardziej wymagających. Wśród naszych mieszanek paszowych znajdują się także karmy bez GMO, wyprodukowane tylko z polskich zbóż.